Uživatel nepřihlášen
Achieved by adamiskos
RSS kanál blogu
Píše: adamiskos - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

CryEngine 2 Sandbox 2 Tutoriál part 1 - Terén

Úterý 28.6.2011 20:24 - Autor: adamiskos
To se mi líbí
CryEngine 2 Sandbox 2 Tutoriál part 1 - Terén

Úvod k mému prvnímu článku

Říkal jsem si, že jsem součástí komunity Zingu už nějakou tu dobu, a tak by bylo dobré přiložit trochu dříví do ohně. Samozřejmě jsem se snažil vybrat téma, o kterém bych měl co říct a kterému (doufám) rozumím. A tak jsem se rozhodl… ano, já (copyright Gelu)… udělat pro Vás tutoriál pro editor map CryEnginu 2 (*JakER jásá*). Celý tutoriál rozdělím do několika částí a v každé z nich se zaměřím na jiný způsob úpravy naší mapy.

Crysis

Na úvod bych ještě chtěl ty z Vás, kterým nebylo dopřáno těch grafických orgií obeznámit se hrou, která je CryEnginem 2 poháněná – Crysis. Crysis bylo vydáno v roce 2007 tehdy ještě neznámým německým studiem CryTek s Cevatem Yerlim a jeho sourozenci v čele. Hra v té době způsobila doslova revoluci na poli grafických bitev a dodnes bych ji popsal jako nejlépe graficky vypadající hru vůbec. Do té doby nevídané zpracovaní džungle nám nabídlo bezpochyby impozantní zážitek z hraní této povedené FPS zasazené do blízké budoucnosti. Velkou roli zde hrála také fyzika, kdy jste se svým rotačákem mohli vykácet celý prales, prohodit nepřítele zdí nebo nechat se zavalit mimozemským plavidlem. Crysis je prostě dodnes linie velice brutálně oddělující konzole od PC (muhehehehe!).

Začínáme!

Takže nyní Vás povedu za ručičku do mateřské školky tvorby míst, na kterých se budou odehrávat strašlivá krveprolití ve vaší režii – vítejte v CryEngine 2! Předtím, než se pustíme do tvorby, je nutné samozřejmě Editor nainstalovat. Instalační soubor se nachází na disku, na kterém jsme našli také onu hru a je ve složce Sandbox2 (nečekaně). Po instalaci již můžeme spustit samotný Editor. Naše první krůčky povedou směrem do roletky File, která sídlí úplně nahoře. Rozklikněte ji a vyberte položku New, čímž vytvoříte novou mapu.

S tímhle začínáte svou cestu skrze tajemství tohoto Enginu...
S tímhle začínáte svou cestu skrze tajemství tohoto Enginu...

Do kolonky zadejte jméno mapy (ostatní Vás prozatím nezajímá) a klikněte na Ok. Nyní, aby byl Váš terén v přijatelném stavu, zavítejte opět do roletky File a vyberte Generace Surface Texture, což změní vzhled Vaší mapy za účelem reálnějšího vzezření. Nyní jste odkryli temnotu z končin vaší mapy a naskytl se Vám pohled na (zatím) širé moře bez jakýchkoli známek života. Naším stávajícím cílem je vyzdvižení půdy nad hladinu moře, a tak se bez váhání vrháme do roletky Terrain, kde se nedočkavě vrhneme po možnosti Edit Terrain. Před Vámi se objeví okénko, ve kterém si hrajeme na boha a přetváříme naší malou krajinku ladnými kliky na plochu našeho působení. Osobně doporučuji zvolit Normal Brush (štětec) na vnitrozemní části a Noise Brush (šumivý kruh) na pláže a hory.

Jen abyste měli přibližný odhad, jak by měla vaše výšková mapa vypadat...
Jen abyste měli přibližný odhad, jak by měla vaše výšková mapa vypadat...

Když jsme s úpravou terénu hotovi, klikneme na Ok. Při bližším pohledu však vidíme, že rozlišení textur terénu je velice nízké. Proto si to mašírujeme do Tools a zvolíme Update Procedural Vegetation.

Ještě se setkáme...

Tak to je ode mě zatím vše. Doufám, že se Vám můj první článek líbil a pokud se dostaví ohlas z davů veřejnosti, věřte, že se budu snažit co nejvíce pokračovat v těchto tutoriálech.

Tisk
Hodnocení:
( 7.6 / 34 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku CryEngine 2 Sandbox 2 Tutoriál part 1 - Terén
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
adamiskos   2x   Díky kluci. Zatím jsem to udělal poměrně krátké, protože jsem chtěl počkat na reakce, ale zdá se, že jsou povětšinou kladné, tak se příště budu snažit toho udělat co nejvíc. ;-)adamiskosadamiskos299    28.6.2011 22:37 adamiskos

Díky kluci. Zatím jsem to udělal poměrně krátké, protože jsem chtěl počkat na reakce, ale zdá se, že jsou povětšinou kladné, tak se příště budu snažit toho udělat co nejvíc. ;-)

JakER    Máš pravdu, Jaker jásá! :DJakERjaker2265    28.6.2011 22:05 JakER

Máš pravdu, Jaker jásá! :D

ߣack KiŁŁer    Já asi budu ta testovací krysa. Nevím o tom absolutně nic a budu to hodnotit podle toho co s toho pochopím. Zatím chápu. Osmička...ߣack KiŁŁerslack-killer6019    28.6.2011 21:15 ߣack KiŁŁer

Já asi budu ta testovací krysa. Nevím o tom absolutně nic a budu to hodnotit podle toho co s toho pochopím. Zatím chápu. Osmička...

Vivi    No, 4 hvězdy jsem ti dal proto, že se pouštíš do vskutku nelehkého úkolu. Zkus to příště udělat jinak a lépe, doplň to o obrázky, klidně tam dej ikonky různých funkcí s popisem, hlavně aby z toho pochopil věci i úplný začátečník.Vivivivi2630    28.6.2011 20:36 Vivi

No, 4 hvězdy jsem ti dal proto, že se pouštíš do vskutku nelehkého úkolu. Zkus to příště udělat jinak a lépe, doplň to o obrázky, klidně tam dej ikonky různých funkcí s popisem, hlavně aby z toho pochopil věci i úplný začátečník.

O autorovi blogu

adamiskos
adamiskos
Muž, 20 let, Sokolov

Steam: Hraji převážně na PC (jen málokdy na konzolích) a mezi moje nejoblíbenější hry patří Crysis (1 i 2), StarCraft II, The Elder Scrolls: Skyrim nebo série GTA (hlavně San Andreas). Dále hraji na Androidu (Angry Birds, N.O.V.A., NFS: Shift,...). Poslouchám převážně tvrdší hudbu (Rammstein, ACDC, Metallica, Megadeth,...), ale nevadí mi ani vážná hudba nebo Electro. Co se týče filmů sleduji hlavně sci-fi, dramata, thrillery nebo horory. Také rád sportuji. Závodně hraji tenis, ale také si občas zahraji fotbal nebo florbal.

Založit herní BLOG

Spřátelené weby